Power Up Premium Pareri: Supliment Pentru Masa Musculara

Power Up Premium este un supliment pentru sportivi, care se adreseaza în mod special celor care doresc sa câștige masa musculara, așadar, este un supliment pentru „baietii de la sala” 🙂

Am aflat zilele trecute despre Power Up Premium dintr-o reclama și cum probabil o parte dintre voi știți ca sunt foarte pasionat de acest sport, am început să mă documentez puțin sa văd care-i treaba cu el, nu de alta, dar pe siteul oficila sunt promise niște chestii, care dacă ar fi reale, în câțiva ani, am fi toți Mr. Olimpya.

Citește parerile băieților despre Power Up Premium

Sunt acolo câteva pareri și discuții despre Power Up Premium pe care ar trebui sa le citiți. O parte din ele m-au amuzat, ce-i drept, iar altele clar sunt scrise de persoane care vând acest supliment, nu de cele care l-au folosit.

Nota: profit de ocazie și vă rog, ca în cazul în care ați folosit Power Up Premium, sa scrieți câteva rânduri în sectiunea comentarii. Spun acest lucru, deoarece foarte multe persoane așteaptă pareri de la cei care au folosit un produs anume.

Citește prospectul Power Up Premium aici

Haideți sa vedem în continuare catva chestii despre Power Up Premium pe care eu le-am descoperit și pe care ar fi bine sa le băgați la cap înainte de a folosi acest produs.

Ce este Power Up Premium și cum funcționează?

Power Up Premium Romaniae siteul oficial al produsului, veți găsi câteva poze și testimoniale cu poze înainte și după (le poți vedea aici dacă vrei). Am văzut pe un forum de culturism ca mulți incepatori când au văzut rezultatele alea, au tras concluzia ca Power Up Premium ar fi un produs anabolizant.

În realitate, Power Up Premium este doar un supliment nutritiv, care mai mult de atât, conține ingrediente destul de „usurele” sa zic așa. Ba chiar m-am mirat când le-am văzut, deoarece, mie personal mi se pare ca sunt mult prea light pentru a declansa o creștere în masa musculara atât de accelerata. Acelasi lucru l-am sesizat si la Revo Muscle, un alt supliment pentru masa msucular din aceeasi categorie.

Tot pe siteul oficial Power Up Premium am mai văzut o chestie cu care eu personal nu sunt de acord și anume ca, acumlarea de masa musculara, are este influențată de:

• nutritie în proportie de 60%
  • exerciții fizice în proportie de 40%

În realitate, sunt mult mai mulți factori implicați. „Senorii” culturismului, spuneau peste tot ca în acest sport, este nevoie de un trio complet și anume: alimentatie (aici sunt incluse și suplimentele nutritive), antrenament și odihna. Dacă oricare din cele 3 este ignorata, rezultatele sunt compromise. Așadar, nu va imaginati ca veți putea lua Power Up Premium pentru a compensa alimentatia, odihna sau antrenamentul. Țineți cont ca urmează sa țineți o cura de acumulare a masei musculare, nu o cura de slabire.

Ce ingrediente conține Power Up Premium?

Compozitia Power Up Premium este, după cum v-am spus mai sus, una destul de „usurica”. Conform siteului oficial, acest supliment are în compozitia sa:

1. 30% proteine
  2. 60% carbohidrati
  3. 10% grăsimi

Raportul proteine / carbohidrati este unul destul de ok, însă va sfatuiesc sa nu va bucurati prea mult la acest aspect, deoarece contează foarte mult sursa de proteina și calitatea acesteia.Puteti lua voi și un supliment cu 50% proteina, dacă este o proteina de o calitate foarte slaba, n-aș putea spune ca este o alegere foarte inteligenta.

Revenind la Power Up Premium, hadeti sa vedem și ce ingrediente conține acest supliment:

Pe siteul oficial Power Up Premium sunt prezentate 6 ingrediente ca fiind parte din compozitia sa și anume:

1. Cacao – ar conține un tip de proteina foarte eficiența în refacerea muschilor și carbohidrati pentru a restabili rezervele de energie. Power Up Premium este primul supliment pe care-l întâlnesc și la care se pune accent pe faptul ca are în compozitia sa proteine din Cacao.
  2. Tarate – proteine complete și amonoacizi. Din nou, este un ingredient subtirel. Chiar discutam cu un prieten de la sala despre Power Up Premium și când a văzut ca are tarate în compozitia sa, a făcut o gluma spunând ca e un supliment pentru porci.
  3. Hrisca – este o sursa de vitamine, dar conține și proteine și aminoacizi.
  4. Spirulina – proteine, carb și vitamine. În sfârșit vedem și un ingredient cunoscut în lumea suplimentelor pentru masa musculara.
  5. Mazarea – dacă nu sunteți chiar incepatori sau dacă v-ați făcut cât de cât temele, probabil știți deja ca mazarea, la fel ca fasolea sau lintea sunt niște surse foarte bune de proteine.
  6. Orezul brun – este bogat în carbohidrati, grăsimi nesaturate și la fel, este folosit în alimentatia sportivilor.

Power Up Premium forum pareri

Cam acestea ar fi ingredientele din Power Up Premium care sunt prezentate pe siteul oficial al produsului. După cum v-am spus, sunt niște ingrediente destul de „subtirele”. Dacă facem comparație cu un supliment nutritiv consacrat (Milk and Egg de la Pronutrition sau True Mass de la BSN), pare o jucarie. La fel am spus și despre Muscle G, care încă de la început mi s-a părut ceva foarte banal, fiind la primul contact cu proteina din canepa. Totuși, Muscle G s-a dovedit a fi un supliment destul de bun și am văzut destul de multe persoane care-l laudau.

De unde poți cumpăra Power Up Premium?

Power Up Premium poate fi comandat din acest magazin online.

În acest moment, o cutie costa 159 de lei și cica prețul ar fi redus de la 318 lei. Nu știu dacă este o oferta permanenta sau dacă este una care va tine doar o perioada de timp. Totuși, intuiția îmi spune, ca dacă voi verifica siteul Power Up Premium și peste un an, prețul va fi același.

Partea dubioasa este ca Power Up Premium se găsește numai pe siteul oficial. Niciun magazin de suplimente nutritive pentru sportivi (am verificat în principalele magazine din Romania de unde ma aprovizionam eu în zilele bune) nu are Power Up Premium în oferta. Nu știu dacă acest lucru se datorează faptului ca este un produs foarte slab și nu vor sa aibă nimic de a face cu el sau ca este un produs nou apărut în Romania. Rămâne de văzut.

Pareri despre Power Up Premium:

Câteva din parerile despre Power Up Premium suna cam așa:

Andy, 31 ani:

Comand Power UP pentru mine și îl recomand și băieților (sunt antrenor cu o experiență destul de mare). La mine veneau clienți care se credeau cei mai deștepți și care ignorau sfaturile mele, se alimentau cum vroiau, făceau exerciții cu greutăți mari și își afectau ligamentele pentru că mușchii lipsesc iar pe bară își puneau cele mai mari greutăți. Băieți, puneți capul în mișcare, antrenați-vă și alimentați-vă corect.

Suna bine ca un antrenor sa recomande și să fie atât de entuziasmat de Power Up Premium. Totuși, ma îndoiesc de faptul ca Andy este chiar un antrenor de fitness, deoarce explicatia data de el mi se pare ca vine mai degrabă din partea vreounui IT-ist, nu a unui antreor. „isi afectau ligamentele pentru ca mușchii lipsesc”. Pe bune? :))

Alex, 26 ani:

Am pus pe mine aproape șase kg de mușchi într-o lună. Este un rezultat minunat! Înainte de asta, consumam alt produs, care tot avea un efect, însă avea un gust acidulat. Acesta are un gust mai plăcut.

6 kilograme într-o luna este un rezultat bun. Legat de gustul Power Up Premium, iarăși e un lucru foarte bun ca are un gust bun. Îmi aduc aminte de vremurile trecute, când pentru a face economii, foloseam suplimente de la Redis. Nu știu cum sunt acum, însă atunci, aveau un gust atât de „greu” încat le puteam lua numai amesecate cu foarta multă scortisoara.

Antonio, 42 ani:

O alimentație echilibrată. De zece ani am făcut antrenamente fără produse ajutătoare, acum devin mai matur și trebuie să adaug organismului materiale de construcție, în caz contrar mușchii își vor pierde din volum. Am grijă de mine și arăt mai bine decât alții care au douăzeci de ani.

Bullsit, Bullshit, Bullshit! Sa nu mai zic de faptul ca sub acest comentariu apare un băiat, care are o forma excelentă ce-i drept, însă care sub nici o forma nu are 42 de ani. Cei care au proiectat siteul Power Up Premium au cam dat-o în bara cu acest testimonial.

Revenind la pareri despre Power Up Premium, dacă ați folosit produsul, așteptam cu mare interes parerile voastre.

6.2/1011 ratings
te-a ajutat aceast articol? dă-i un vot

6 COMENTARII

1. Nick, am sa incep cu “sfarsitul” unde spui ca nu gasesti acest produs in magazine. E logic, nu se complica nimeni cu suplimente gen plafar(pentru vegetarieni si alergatori prin parcuri), cu proteina din mazare, orez etc. Oamenii seriosi care vor rezultate aleg direct un supliment cu proteina din zer. De ce sa alegi un golf4 SDI cand poti lua direct un golf5 TDI de 140 CP? cam asta ar fi diferenta si bine ai intuit si tu ca e un produs subtire. E un gainer ultrasimplu, fara o creatina, glutamina, arginina si alte formule gen GFX de la PN. Avand in vedere acest aspect, eu, as da pe acest produs maxim, dar maxim 30RON/kg! de fapt la 30RON/kg am sanse sa cumpar de la REDIS sau PN ceva care sa contina glutamina, creatina si poate cateva procente de proteina din zer.

Referitor la raportul 60/40% alimentatie/antrenament, asa cum ai spus si tu cresterea muschilor necesita un cumul de factori ba chiar(dar mai ales) si un nivel de testosteron optim. Daca totul e indeplinit, as zice ca nutritia merge spre 75% ca importanta! Am vazut oameni cu 45 in brat care faceau flexii cu doar 40kg si impins cu 90kg si am vazut oameni cu 41 in brat care faceau flexii cu 70kg si impins cu 130. Diferenta o facea alimentatia.

• PS: hilara ultima poza de la ei de pe site: ala e culturist profesionist care are la activ ani de sala si anabolizante fara numar…

• Am vazut oameni cu 45 in brat care faceau flexii cu doar 40kg si impins cu 90kg si am vazut oameni cu 41 in brat care faceau flexii cu 70kg si impins cu 130. Diferenta o facea alimentatia.

Depinde de la caz la caz. Alimentatia clar este importanta si nu incape loc de discutii aici, dar totusi in ceea ce priveste forta ma indoiesc ca ar cantari atat de mult si as miza mai mult pe inzestrarea gentica care la un anumit punct ne limiteaza. De asemenea, oamenii despre care vorbesti tu este posibil sa fi avut si obiective diferite.

Citind comentariul si despre suplimentele de la REDIS am devenit usor nostalgic cand mi-am adus aminte de Super Protein-ul lor care putea fi luat numai cu scortisoara datorita gustului :)). Ce vremuri…

2. Despre Antonio ala vorbesti? :))
    Oare care sunt sansele ca tipul ala sa nu fi auzit niciodata despre Power Up Premium si daca vreodata aude sa se prapadeasca de ras? :))

SCRIE UN COMENTARIU / INTREBARE / PARERE

Please enter your comment!
Please enter your name here